Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

DUCHOWIEŃSTWO

PROBOSZCZ

Ks. Kan. Teodor Paradowski

ur. 18.02.1947

Studia:
1966 – 1973 Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie

Święcenia Kapłańskie:
9.06.1973 roku z rąk Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Wojsko:
Dwa lata 1967 – 1969 Brzeg n/Odrą

Przebieg służby w Kościele:
1973 – 1974 Nakło n/Notecią Parafia św. Stanisława B.M. – wikariusz
1974 – 1979 Kcynia Parafia św. Michała Arch. – wikariusz
1979 – 1984 Janikowo Parafia NSPJ – wikariusz
1984 – 1989 Linówiec Parafia św. Marcina – proboszcz
1989 – 2002 Góra k/Inowrocławia Parafia św. Trójcy – proboszcz
2002 -          Bydgoszcz Parafia św. Ap. Piotra i Pawła – proboszcz

Nominacje:
25.03.2006 – mianowany Kanonikiem Gremialnym Kapituły Katedralnej Bydgoskiej
03.12.2006 – mianowany dziekanem dekanatu Bydgoszcz II Śródmieście
10.01.2011 - mianowany Prepozytem Kapituły Katedralnej Bydgoskiej

ul. Reja 3, tel. /0-52/ 3286480

   teodor@piotraipawla.pl


Prymariusz


Ks. mgr Krzysztof Amborski

ARCYBISKUPIE SEMINARIUM DUCHOWNE W POZNANIU ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE: 26.05.1994 Z RĄK JEGO EKSCELENCJI KS. ARCYBISKUPA JERZEGO STROBY

ur.: 9.07.1968
Wyświęcony .: 26.05.1994
Ustanowiony.: 2009
imieniny: 25 lipca
ul. Krasińskiego 11/1,
tel. /52/ 524-32-99


Ks. mgr Ronald RUKS,

Wyświęcony 5.06.2004 r. w Gnieźnie
Ustanowiony: 2013r.
Imieniny: 20 sierpnia
ul. Krasińskiego 11/1
tel. 52 524 32 99
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010