Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

01-maja-2021
Piąta
Niedziela Wielkanocy
2
.05.2021.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym. warto uświadomić sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie: w niedziele o godzinie 18.30, w dni powszednie o godzinie 18.00.

3. Jutro, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego o którym święty Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Zapraszamy!

4. We wtorek, po Mszy świętej o godzinie 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę po rannej Eucharystii modlić się będziemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę, 5 maja o godzinie 17.00, nasza całoroczna modlitwa za zmarłych bliskich naszemu sercu.

6. W czwartek o godzinie 8.00, modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek I piątek miesiąca, o godzinie 8.00, Msza święta w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wymiana tajemnic. Okazja do Spowiedzi od godziny 18.00. Msza święta i krótka adoracja o godzinie 18.30.

8. Uroczystość I Komunii świętej dzieci, ostatecznie przeżywać będziemy w trzech grupach w sobotę 12 czerwca. I to jest ostateczny termin! Rodzice dzieci komunijnych zostali powiadomieni. Z powodu pandemii w kościele naszym na jednej Mszy świętej według nowych zaleceń może być 61 osób.


Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010