Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

23-czerwca-2018


NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
24.06.2018.

1. Narodzenie świętego Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią śmierci Jezusa. Wielkość Jana, "największego spośród narodzonych z niewiasty", może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy dzisiaj w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17.00, w dni powszednie po wieczornej Eucharystii o godzinie 18.30.

3. We wtorek, po rannej Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, w środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę, 27 czerwca, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 - różaniec, 18.30 Msza święta, nabożeństwo czerwcowe oraz spotkanie integracyjne przy herbacie.

5. W piątek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami wspierać będziemy osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. W naszej parafii, uroczystość Odpustowa - czyli Dzień Imienin, Patronów naszego kościoła i całej parafii. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godzinie 18.00. Naszej radosnej modlitwie przewodzić będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Jarosław Zieliński. Msza święta, rano o godzinie 8.00.

6. W dniu naszego odpustu, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 7. Wszystkim dzieciom i młodzieży, życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji i ten czas zawierzamy Panu Bogu.

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010