Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

16-czerwca-2018


JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
17.06.2018.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie w tym miesiącu odmawiamy litanię: dzisiaj w niedziele po Mszy świętej o 17.00, w dni powszednie po wieczornej Eucharystii o 18.30.

3. We wtorek, po rannej Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę zaś zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godzinie 8.00.

4. W sobotę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca, Będziemy modlić się podczas każdej Mszy świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 9.30, wypowiemy słowa wdzięczności i podziękowania, za kapłańską posługę w naszej parafii Ks. Ronaldowi. Z woli Ks. Biskupa po pięciu latach, zostaje przeniesiony do parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych, a w tym tygodniu szczególnie śp. Krystynę Golec. Dobry Jezu.....

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010