Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

06-grudnia-2021
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021 r.

1. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, homilia zastąpiona jest po Mszy Świętej chwilą Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Tę dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą siostry i braci w byłych krajach Związku Radzieckiego.

3. Jutro wspominamy świętego Mikołaja, biskupa żyjącego w III i IV wieku, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Dzieci zapraszamy na Roraty o godz. 1700. 3. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele: dla dzieci - w poniedziałek i środę o godzinie 1700. Zapraszamy dzieci z lampionami. W sobotę rano o 800- dla wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w Roratach w ciągu tygodnia. Serdecznie zapraszamy!

4. W środę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Ten piękny obraz Maryi Niepokalanej w głównym ołtarzu, niech będzie zaproszeniem do uwielbienia Maryi o godzinie 800 i wieczorem o godzinie 1700.

5. Dzieci klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy również w środę na wieczorną Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone ich łańcuszki i medaliki.

6. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy także 8 grudnia na Mszę Świętą o Niepokalanej. Przypominamy, iż Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest Świętem Patronalnym także Ruchu Światło – Życie.

7. Zapraszamy po raz pierwszy - 8 grudnia na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni, połączoną z kontemplacją Obrazu Niepokalanej z głównego ołtarza. Rozpoczynamy punktualnie w południe, po Adoracji Uroczysta Msza Święta, która zakończy ten czas modlitwy.

8. W czwartek, drugi czwartek miesiąca, modlimy się za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej o 800, nabożeństwo i błogosławieństwo relikwiami. Natomiast tego dnia – czyli 9 grudnia wieczorem serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji i czuwaniu ze Św. Janem Pawłem II.

9. W naszym kiosku można nabyć świece oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. 8. Składka w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, przeznaczona będzie na bardzo kosztowne prace remontowe na dachu naszej świątyni. Bardzo prosimy o życzliwą ofiarność.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych, a w tym tygodniu szczególnie śp. Mirosław Działo. Dobry Jezu....


Ks. proboszcz Ryszard Szymkowiak

                                                                                               strona główna


* * **

(C) Copyright 2010