Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

24-listopada-2018
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018.

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Dzisiaj o godzinie 12.30, Msza święta w intencji Parafialnego Oddziału tego Stowarzyszenia.

3. We wtorek, po rannej Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.

4. We wtorek o godzinie 17.00, zapraszamy rodziców oraz dzieci komunijne, po Mszy świętej ważne informacje.

5. W środę, 28 listopada zapraszamy, Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 16.30 różaniec, o 17.00 Msza święta, po Eucharystii spotkanie formacyjne na Sali świętego Jana Pawła II przy ulicy Ks. Skargi 10.

6. W miesiącu listopadzie, tylko w biurze naszej parafii, można zamówić całoroczną modlitwę za naszych zmarłych. Przez cały rok, zawsze piątego każdego miesiąca o godzinie 17.00, celebrowana będzie Eucharystia, pierwsza Msza święta piątego grudnia o 17.00.

7. Parafia nasza planuje w przyszłym roku w dniach 25 - 30 maja, pielgrzymkę. Cena 880.00 złotych. Nawiedzimy: Niepokalanów, Kodeń, Kostomłoty, Chełm, Zamość, Lublin, Kozłówka, Nałęczów, Wąwolnica, Kazimierz Dolny, Sandomierz, Opatów. Zapisy w biurze naszej parafii. Przedpłata 300.00 złotych.

8. Modlimy się za bliskich naszemu sercu zmarłych. Dobry Jezu...
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010