Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

04-maja-2019


TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
5.05.2019.

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazywanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Czytania Pisma Świętego, przeczytajmy dzisiaj dowolny fragment z tej Księgi Życia.

3. Od poniedziałku, 6 maja - soboty 11 maja, w Tygodniu Biblijnym zapraszamy wszystkie Stowarzyszenia i Wspólnoty przy naszej parafii oraz parafian o godzinie 8.00 na Eucharystię i głębokie pochylenie się nad Pismem Świętym.

4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

5. W środę, 8 maja przypada uroczystość świętego Stanisława, patrona Polski. Rano o godzinie 8.00, Eucharystia, pochylenie się na Słowem Bożym, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godzinie 12.00, uroczysta Msza święta w kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej w naszym mieście. Zapraszamy!

6. W czwartek, drugi czwartek miesiąca modlimy się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i całujemy Jego relikwie.

7. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych, w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o godzinie 18.30.

8. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 38 dzieci. Uroczystość I Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godzinie 9.30. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem, rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

9. Składka w przyszłą niedzielę budowlana, na prace konserwatorskie drugiej części ambony w naszej świątyni. Dziękujemy za ofiarność.

10. Bogu polecamy śp. Ryszard Radała, Aleksandra Tomczak.
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010