Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

20-października-2018


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
21.10.2018.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie - Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie: w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o 18.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 17.00.

4. W środę, 24 października, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00, nabożeństwo różańcowe, o 18.30 Msza święta i spotkanie formacyjne w kościele.

5. Do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, składamy wymienianki jednorazowe wraz z ofiarą. Za tych zmarłych modlić się będziemy modlitwą różańcową w pierwszym tygodniu listopada.

6. Wszystkie dobre, kochające Pana Boga dzieci, zapraszamy: chłopców do posługi ministranta, dzieci obdarowane talentem muzycznym do zespołu "Boże Anioły".

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach liczymy wiernych, którzy spełniają swój radosny obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Janusz Sklepowicz. Dobry...

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010