Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

16-stycznia-2022
NIEDZIELA DRUGA NIEDZIELA
16 stycznia 2022 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont dachu naszej świątyni w ubiegłą niedzielę oraz ofiary złożone podczas Mszy świętych tzw. „Kolędowych”

3. W całym Kościele jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

4. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek po Mszy świętej o godzinie 800. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po rannej Eucharystii.

5. W piątek - 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę - 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze Babcie i naszych Dziadków. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

6. Przypominamy, że w styczniu Msze święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku celebrujemy rano o godzinie 800. Biuro naszej parafii czynne: w poniedziałek, środę od 900 - 930 oraz w sobotę od 1100 -1200.

7. Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin, czyli Kolęda przebiega jak w roku ubiegłym. Codziennie, od poniedziałku do piątku zapraszamy do kościoła mieszkańców poszczególnych ulic, zawsze o godzinie 1800 na Mszę Świętą sprawowaną w intencji zaproszonych rodzin i osób samotnych, prosząc Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski na ten nowy rok. Przy okazji tego „kolędowego" spotkania można złożyć w kopercie ofiarę na remont dachu na naszej świątyni. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy! Terminy i układ kolędy są w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy! Istnieje także możliwość indywidualnego zapraszania kapłana do domu lub mieszkania na wspólne spotkanie kolędowe. Takie zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym.

8. „Przewodnik Katolicki” można nabywać na stoliku pod chórem, w cenie 7 zł. Życzymy dobrej i owocnej lektury!

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Śp. Mariusz KNAAK. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....


Ks. proboszcz Ryszard Szymkowiak

                                                                                               strona główna


* * **

(C) Copyright 2010