Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

18-września-2021
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
19 WRZEŚNIA 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

2. Dzisiaj 19 września 2021r., ulicami naszego miasta przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1230 w katedrze bydgoskiej. Ten wyjątkowy Marsz za Życiem będzie przechodził koło naszej świątyni. Starajmy się w nim jak najliczniej uczestniczyć. zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pomoc i wsparcie dla prac remontowych w naszej parafii.

4. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszamy na spotkanie w kościele: - SP 58 o godz. 1700. - pozostałe SP o godz. 1745. Proszę o zabranie Kart Zgłoszenia. Informacja od Ks. dr Michała Damazyna.

5. Młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na Mszę Świętą wieczorną, we wtorek 21 września. Po Mszy Św. Spotkanie formacyjne.

6. W poniedziałek, 20 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7. W środę, 22 września w liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą,

8. W czwartek również o godzinie 800 Msza święta w intencji Parafialnego Oddziału Caritas w naszej parafii z okazji 30 rocznicy istnienia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy tak wspaniały zespół ludzi, którzy są gotowi pomagać innym. Po zakończeniu Eucharystii, Organizatorzy zapraszają wszystkich na chrześcijańską – agape w salce, przy ul. Ks. Piotra Skargi 10. Serdecznie zapraszamy!

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku pod chorem wyłożony jest „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł. Życzymy dobrej, owocnej lektury.

10. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. Miłosierdziu Bożemu polećmy Śp. Jerzy WRÓBLEWSKI, Barbara MACIEJEWSKA, Ferdynand Antoni TRZASKOWSKI, Helena KAMIŃSKA. Wieczny odpoczynek…


Ks. Ryszard Szymkowiak
Administrator Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

                                                                                               strona główna


* * **

(C) Copyright 2010