Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

18-października-2021
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
17 października 2021 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, że na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro bliźniego. Taka postawa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wykazaliście się, Kochani wielką wrażliwością serca i „wyobraźnią Miłosierdzia”, o której często mówił Św. Jan Paweł II, wspierając ten duchowy pomnik naszego Wielkiego Polaka. Osobne słowa podziękowania dla tych, którzy ofiarnie podjęli się zbiórki środków na ten szczytny cel. Serdeczne „Bóg zapłać!” Przy okazji też bardzo serdecznie dziękujemy za kolektę, w drugą niedzielę miesiąca – inwestycyjną. Widać jak bardzo wspieracie nasze działania duszpasterskie i wszelkie ekonomiczne wyzwania.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października, czyli jutro przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie: w dni powszednie o godzinie 1800, w niedziele o godzinie 1830.

5, We wtorek po rannej Mszy świętej zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. W tym dniu tradycyjnie zapraszamy, małżeństwa i rodziny, które wybrały Świętego Jana Pawła na swojego Patrona. Dla wszystkich rodzin jest miejsce, aby celebrować rocznicę sakramentu małżeństwa.

7. Zapraszamy do składania tzw. „wymienianek” jednorazowych wraz z ofiarą, po Mszach Świętych w zakrystii. Za tych zmarłych modlić się będziemy w modlitwie różańcowej na początku listopada.

8. Zapraszamy do zamawiania i rezerwowania Mszy Świętych na przyszły rok. To najwspanialszy wyraz naszej miłości wobec naszych bliskich zmarłych i dowód wdzięczności i pamięci wobec żyjących. Msze Święte można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym. Nadmienię tylko, że są wolne intencje także w tym roku.

9. Za tydzień Niedziela Misyjna. Kolekta mszalna będzie przeznaczona na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła. Już dzisiaj składamy podziękowanie za złożone ofiary.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Romuald Wacław KRASZKIEWICZ.
Dobry Jezu......


Ks. proboszcz Ryszard Szymkowiak

                                                                                               strona główna


* * **

(C) Copyright 2010