Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

19-sierpnia-2017 

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
20.08.2017.

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

2. We wtorek po rannej Eucharystii klękamy przed obrazem: JEZU UFAM TOBIE, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy świętej o godzinie 8.00, modlić się będziemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

4. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypomniał święty Jan Paweł II: "Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń". Zapraszamy na uwielbienie Maryi rano o godzinie 8.00 lub wieczorem na niedzielną Mszę świętą o godzinie 18.30.

5. Caritas Diecezji Bydgoskiej jako partner imprezy TRIATHLON POLSKA, zaprasza dzisiaj, 20 sierpnia dzieci z rodzicami, na parking przy Zawiszy o godzinie 13.00. Będą konkursy, zabawy i wiele atrakcji. Będą też nagrody.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku.
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010