Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

12-czerwca-2021
JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13
.06.2021.

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. W dniu wczorajszym, przeżyliśmy bardzo radosną uroczystość, dzieci naszej parafii przyjęły do swoich pięknych i czystych serc Pana Jezusa. Dziękujemy dzisiaj, Rodzicom tych dzieci, za przykładne dawanie Boga w dobrej rodzinnej atmosferze. Dziękujemy paniom Katechetkom, za przekazywanie tym dzieciom wiedzy religijnej o Bogu i Jego Miłości. Dziękujemy Ks. Michałowi, za pięknie przygotowaną uroczystość I Komunii świętej, która zapewne została mocno zapisana w sercach dzieci naszej parafii.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek, 14 czerwca wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Jest on patronem naszej Bydgoskiej Diecezji. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w naszej Bydgoskiej Katedrze o godzinie 12.00.

5. W każdy wtorek po rannej Eucharystii, trwamy na kolanach przed obrazem Jezu Ufam Tobie, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

6. Na prośbę Urzędu naszego Miasta, przypominamy wszystkim mieszkańcom naszej parafii o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Więcej informacji w gablocie przy wyjściu z naszego kościoła.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy bliskich naszemu sercu zmarłych. Dobry Jezu….

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010