Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

14-października-2017 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA
15.10.2017.

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie "największemu autorytetowi XX wieku".

2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę, wspierając Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W ubiegłą niedzielę Episkopat Polski w odczytanym liście zachęcał nas do wspierania tego szczególnego dzieła.

3. W przyszłą niedzielę, Akcja Katolicka w Polsce przyjmuje jako swojego Patrona Świętego Jana Pawła II. Przed tym uroczystym aktem, nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej od piątku, 13 października do soboty 21 października, przygotowuje się duchowo przez nowennę, którą odmawiamy codziennie po Mszy świętej o godzinie 8.00. Serdeczne zapraszamy!

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swoich objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Te piękne nabożeństwa codziennie: w niedziele o godzinie 18.30, w dni powszednie o godzinie 18.00. Dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 17.00.

5. W sobotę, 21 października o godzinie 9.00, uroczysta Msza święta w intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z okazji 20 lat istnienia w naszej parafii.

6. Do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, składamy wymienianki jednorazowe.

7. Przy wyjściu z kościoła liczymy wiernych, którzy spełniają swój niedzielny obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

8. Bogu polecamy śp. Gabriela Jaszka - Gasińska, Wacław Bogdanowicz.
Dobry Jezu......
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010