Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

05-stycznia-2019OBJAWIENIE PAŃSKIE - TRZECH KRÓLI

06.01.2019.

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie, jedynego Zbawiciela.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzemy dziś ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkanie na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w VI Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Początek w kościele świętego Andrzeja Boboli o godzinie 11.00, zakończenie na Hali "Łuczniczka".

4. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek po Mszy świętej o godzinie 8.00. W środę po rannej Eucharystii modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Przypominamy, że w miesiącu styczniu, Msze święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko rano o godzinie 8.00. Biuro naszej parafii czynne w poniedziałek, środę od 9.00 - 9.30 rano oraz w soboty od 11.00 - 12.00.

6. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce, którą planujemy w dniach 25 - 30 maja tego roku. Cena 880.00 złotych. Nawiedzimy: Niepokalanów, Kodeń, Kostomłoty, Chełm, Zamość, Lublin, Kozłówka, Nałęczów, Wąwolnica, Kazimierz Dolny, Sandomierz, Opatów. Zapisy w biurze naszej parafii, przynosimy Dowód Osobisty oraz przedpłata 300.00 złotych.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Barbara Otwinowska, Edward Latos, Janina Molenda, Krzysztof Kaczmarek. Dobry..

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010