Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Informacje bieżące

29-lipca-2021
SIEDEMNASTA
NIEDZIELA ZWYKŁA

25.
lipca.2021.

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Hojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi.

2. Każdego dnia w jednej z parafii naszej diecezji odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Drugiego sierpnia, nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie to wspaniałe wydarzenie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, aby zechcieli znaleźć czas by uczestniczyć w tym czasie modlitwy. Bliższe szczegóły przedstawimy za tydzień.

3. W przyszła niedzielę – 1 sierpnia będziemy wspominać bohaterską ludność naszej Stolicy – Warszawy. Po uroczystościach, które organizują władze naszego miasta, chcemy wszystkich zaprosić na wspólny śpiew pieśni patriotycznych i powstańczych – od 1815 – przed naszym kościołem a później do wspólnej modlitwy za wielkich bohaterów pamiętnego Sierpnia 44 roku podczas uroczystej Mszy Świętej w naszej świątyni o godz. 1900. Tego dnia „Wszyscy jesteśmy Warszawiakami !”

4. Dzisiaj wspominamy Św. Jakuba Apostoła, którego postać związana jest z Santiago de Compostella. W związku z tym po Mszy Świętej o 1230 poświęcimy pojazdy przed naszą świątynią. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego niech reflektują nad poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach. Módlmy się także za tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych oraz tych, którzy ponieśli poważny uszczerbek na zdrowiu w wyniku drogowych zdarzeń.

5. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: We wtorek, po rannej Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Zapraszamy!

6. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 1700.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia pod chórem w cenie 6 zł.

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

9. Pamiętajmy także z wdzięcznością o tych wszystkich, którzy w tym ciężkim czasie letnich upałów pracują, aby Boża Opatrzność czuwała nad ich bezpieczeństwem.

10. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego. Módlmy się za Śp. Maria MARCINIAK, Henryk SUSKIEWICZ, Genowefa OLEJNICZAK I Barbara BISKUPSKA .

Wieczny odpoczynek….

Ks. Ryszard Szymkowiak - administrator parafii

 

                                                                                               strona główna


* * **

(C) Copyright 2010