Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

22-czerwca-2019
DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
23.06.2019.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół Słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Zapraszamy: we wtorek po rannej Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, w środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We wtorek, o godzinie 16.30 na Sali świętego Jana Pawła II, spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika.

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o 18.30.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o 8.00 i 18.30. Nie ma w tym dniu postu.

6. W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, są to wielkie, radosne imieniny naszej Parafii. Msze święte o godzinie 8.00 oraz uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Naszej modlitwie przewodzić będzie i Słowo Boże wygłosi, Ks. Proboszcz Dariusz Wesołek z parafii Świętego Krzyża w Bydgoszczy. Bardzo serdecznie zapraszamy! Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.

7. Z woli Ks. Biskupa Jana Tyrawy, opuszcza nasza parafię po pięciu latach kapłańskiej posługi, Ks. Maciej Reszel. Dzisiaj o godzinie 9.30, wypowiemy słowa wdzięczności za dobro, które czynił w naszej wspólnocie. Ks. Maciej podejmuje nowe zadania w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Bydgoszczy. Nowego kapłana, który przychodzi do naszej parafii powitamy w sobotę w czasie Odpustu.

8. Z okazji dzisiejszego Dnia Ojca, składamy serdeczne życzenia i zawierzamy Ojców opiece świętego Józefa.

9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Cena 6 złotych.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych. Dobry...

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010