Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

23-września-2018


DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
23.09.2018.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Pan Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. We wtorek, po Mszy świętej o godzinie 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę po rannej Eucharystii, modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę, 26 września, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 - Różaniec, o 18.30 Msza święta. po Eucharystii spotkanie formacyjne również wyjątkowo w kościele.

4. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy do radosnych Wspólnot Ołtarza - Służby Liturgicznej. Młodzież do Lektorów, którzy odczytują Słowo Boże w kościele naszym. Chłopców zapraszamy do posługi ministranta przy ołtarzu w naszej świątyni. Dzieci obdarowane talentem muzycznym zapraszamy do Zespołu "Boże Anioły", który uświetnia swoim śpiewem, Mszę świętą dla dzieci w niedzielę o godzinie 11.00.

6. Dorosłych zapraszamy do naszych Stowarzyszeń i Wspólnot Parafialnych: Żywy Różaniec, Akcja Katolicka, Cudowny Medalik, Zespół Charytatywny, Wspieranie Powołań Kapłańskich i Zakonnych.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych, a w tym tygodniu śp. Ilona Gmińska. Dobry Jezu......

8. Niech dobry Bóg, czuwa nad nami wszystkimi!

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010