Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

17-marca-2019DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. We wtorek po rannej Eucharystii, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 14.00, w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 38 rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 Roku. Zapraszamy!

5. We wtorek o godzinie 17.00, spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

6. W środę po Mszy świętej o 8.00, modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W środę, 20 marca, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 Różaniec, o 18.30 Msza święta, po Mszy świętej spotkanie formacyjne na Sali św. Jana Pawła II.

8. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla dorosłych o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.30.

9. Kartki do spowiedzi wielkanocnej można odebrać w zakrystii.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych. Dobry..
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
 

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010